Podcasty, které vás posunou

Moc času nám na sebevzdělávání v našich krušně nabitých diářích nezbývá. Znamená to však, že je všem učebním dnům konec? Naštěstí ne. S námi vybranými podcasty se ponoříte do tabu témat, najdete si svou životní inspiraci a také objevíte kouzlo nenásilné komunikace.

08.září 2020

08.září 2020

|

Seberozvoj 

Pro začátek, co je to podcast?

Jedná se o hojně využívaný audio formát, který je místem pro sdílení obsahu, ať už veřejně známějších osob nebo těch, kteří toho mají hodně na srdci a nebojí se vystoupit před širším publikem.

Zjednodušeně se dá podcast popsat jako tematicky zaměřený rozhlas s vaší oblíbenou a inspirativní osobou a případnými hosty.
Zaměření jsou různá. Někdo rád povídá o svém životě, jiní zase o dění ve světě, technologiích, vědě, vztazích a komunikaci. Zkrátka o tom, co samotného moderátora zajímá.

Výhodou podcastu je, že se můžete sebevzdělávat při rozsáhle sortě jiných všedních aktivit. Dalším pozitivem, které jistě mnozí ocení, je bezplatnost většiny dostupných podcastů. Ovšem pokud se vám někdo zamlouvá, nebojte se je podpořit, producenti to určitě ocení a vy si tak zajistíte trošičku delší životnost vašeho oblíbeného “pořadu”.

Vybrali jsme 5 zajímavých, různorodých a inspirací nabitých podcastů, které vás posunou.

The healthy tapes

“Zdraví není jen o těle, ale i o mysli.” To je heslo, za kterým stojí Lucka Minářová - autorka podcastu The healthy tapes. Crossfiťačka, youtuberka, nutriční poradkyně a dívka s vášní ke zdravému přístupu k životu.
Asi se shodneme na tom, že hlas a osobnost jsou u podcastu klíčové, a proto si troufám říct, že nebude trvat dlouho, než se do Lucky zamilujete. Její pozitivní energie a upřímnost se zrcadlí v každém díle, ať už se jedná o denní rutinu sportovkyně, toulky po světě a nebo v těch kontroverzních, citlivých, zkrátka tabu tématech. Můžete se také těšit na hosty, kteří se věnují specifickým tématům a přinášejí odborný pohled na věc.
Pokud se chcete posunout, načerpat sílu a získat virtuální kamarádku, tak Lucky podcast může být vaší spásou.

Poslechněte si na Spotify zde

Poprvé

Podcast Poprvé vznikl jako mediální větev Hospodářských novin. Zajímá vás, jak se lidi dostali tam, kde jsou? Odpovědi jsou vám nablízku. Dozvíte se o spojení nejistých začátků, těžkých cestách, nekončící dřině, ale také o vizích, kreativitě, nebojácnosti, průbojnosti a úspěchu. Rozhovory inspirativních lidí, kteří nemlží o tom, jaká je realita úspěchu na pracovním poli.

Poslechněte si na Spotify zde

Nenásilný podcast

Nenásilným podcastem vás provede ne jeden, ale hned dva Petrové. Trenéři komunikace Petr Holík a Petr Sucháček vás dostanou na cestu nenásilné komunikace. O co se vlastně jedná? Představte si komunikaci bez urážek, ironie, skrytého hněvu a pasivní agrese. Zkrátka tak, jak byste chtěli, aby ostatní mluvili k vám a vy k nim. Autoři tohoto podcastu mají skvělý dar převést teoretické poznatky do praktického tréninku na příkladech všedních událostí a skutečných příběhů ze života. Lepší komunikace vám pomůže zkvalitnit vztahy s rodinou, partnery, kolegy i přáteli. Není se čeho bát, nejedná se o žádné nudné přednášky. Ba naopak, budete chtít vědět víc a víc. Vtipné příběhy ze života vám vykouzlí úsměv na rtech a zahřejí na srdci, protože zjistíte, že v tom nejste sami.
“Jde o budování vnitřní svobody v jednání: Abych nereagoval/a tak jak vždycky, ale abych si svou reakci skutečně vybral/a.” Petr Holík

Poslechněte si na Spotify zde

Vyhonit ďábla

Styděli byste se říct svému kamarádovi či kamarádce název tohoto podcastu? Tak to asi nebude nic pro vás, protože tohle je teprve slabší odvar toho, co se za ním skrývá. Tady je totiž potřeba odhodit veškerý stud a přijmout věci tak, jak opravdu jsou. Terezie se Zuzanou vyhání ďábla v podobě našich vnitřních i společenských sexuálních tabu. Vše, co se týká intimních partií, vztahů a sexu. Pokud nemáte kamarádku, která je zároveň vaši gynekoložkou a sexuoložkou, tak tento podcast bude vaším přítelem na telefonu. Doporučuji poslouchat v tramvaji, protože budete jediní, kdo se bude smát a to stojí za to.

Poslechněte si na Spotify zde

O kousek blíž

Kristýna Klímová vytvořila v roce 2019 platformu pro inspirativní ženy. Místo, kde se učíme, že přes veškeré individuální odlišnosti bojujeme se stejnými překážkami. Poznání, že jsme právoplatnou konkurencí a když chceme, tak si to místo prostě vybojujeme.
Rozhovory s ženami, které vkročily do neprobádaných míst a nebály se přijmout výzvy, které se před nimi objevily. Dívčích válek už bylo dost a až si pustíte podcast s Kristýnou, dojdete k takovému porozumění a empatii, že budete chtít obejmout všechny ženy na světě.

Poslechněte si na Spotify zde